Alexandrite Cynosure Apogge 5500

Written by: admin Date of published: .

lazermakine

Kliniğimizde ( Cynosure Apogee 5500 MD) Alexandrite  lazer kullanılmaktadır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.

Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaştığında kıl kökündeki renk hücreleri (pigment)lazer enerjisini emer.Bu enerji çevre deri ve dokularda hasara yol açmadan kıl kökünü yakar ve hasara uğrayan kıl tekrar çıkmaz. CYNOSURE Apogee 5500 Elite lazer epilasyon sistemi ile gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde cilt özelliğine göre en etkili ve güvenli doz seçilebilir, havalı soğutma sistemi ile acısız, hızlı ve konforlu epilasyon sağlanır.

 

Lazer Epilasyon Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Lazer epilasyon  yaptıranların ilgili birimlerden onaylı ve uzman estetisyen belgeli kişilerin kontrolü altında uygulama yapılan  bir yer  olmasına dikkat etmeleri   sağlıkları açısından önemli. Kıl tedavisi nde kullanılan aletin gerçekten lazer olup olmadığına  emin olunmalıdır.IPL  (intense pulse light) denen ve gerçekte lazer olmayan  photo epilasyon  aletleri  bugün bazı merkezlerde  lazer diye tantılıyor.Bu aletler  kıl kökünde  bir süreliğine geçici olarak etki gösteren aletler olup  uzun süreli ağda  niteliğinde  etkiye  sahiptir .Bir süre sonra baskılanan kıl kökü tekrar aktifleşerek  eski haline  dönmektedir…

Geri Bildirim gönder...

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.